Дошкільний навчальний заклад загального типу № 8 "Юленька"

 





Навчальний процес

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАНЯТТЯ З МАТЕМАТИКИ

 

«Математичне королівство»

 

Мета: Виявити отримані знання, уявлення, вміння, які діти отримали протягом навчального року. Удосконалювати вміння знаходити місце числа в ряду, рахувати до 10 і назад; вирішувати задачі на додавання і віднімання; удосконалювати знання про геометричні фігури і форму предметів; удосконалювати вміння аналізувати об'єкти і виокремлювати з представленого ряду зайвий по характерній ознаці; розвивати розумові операції, увагу, вміння орієнтуватися в просторі, порівнювати предмети за величиною; розвивати у дітей допитливість, взаємодопомогу, навички самооцінки.

Матеріал: картки з цифрами; 3 будиночки; м'яч; роздатковий математичний матеріал; геометричні фігури; дидактична гра «Знайди зайвий предмет»; дидактична гра «Знайди місце в ряду»; дидактична гра «Числа-сусіди»; дидактична гра «Намисто»; дидактична гра «На що схоже»; музичний супровід; олівці; зірочки, прапорці.

Хід заняття:

Вихователь пропонує дітям вирушити в подорож до королівства Математики. Після того, як вихователь отримує згоду дітей, вихователь пропонує відправитися в королівство на килимі-літаку.

Звучить чарівна мелодія, під яку діти, сидячи на килимі, потрапляють в королівство.

Ми потрапили з вами в королівство математики. Але хто живе в цьому королівстві? Давайте знайомитися.

Ось перший будиночок жителів математичного королівства. У цьому будинку живуть Цифри. Вони так довго готувалися до зустрічі з вами, що зовсім переплутали свої місця в числовому ряду. Допоможіть їм діти знайти своє місце.

Дидактична гра

«Знайди місце в ряду»

 

Одна дитина виконує завдання у дошки, інші на місцях. Потім дітям пропонується порахувати до десяти прямим і зворотним рахунком.

 

 

Дидактична гра

«Числа-сусіди»

 

Діти вставляють картки з цифрами в порожні віконця.

 

 

Дидактичні ігри «Скажи навпаки»

Гра проводиться з м'ячем. Вихователь кидає м'яч дитині і називає одне з математичних понять, а дитина кидає м'яч назад і називає протилежність названому поняттю.

Довгий - короткий;

Великий маленький;

Високий низький;

Широкий - вузький;

Товстий - худий;

Далеко - близько;

Вгорі - внизу;

Зліва, справа;

Вперед назад;

Один - багато;

Зовні - всередині;

Легкий - важкий.

Ось другий будиночок математичних жителів. Тільки хто живе в цьому будинку, я вам не скажу. Я хочу, щоб ви самі їх відгадали. Впізнаєте? Так, це геометричні фігури - великі бешкетники дуже люблять грати. І хочуть з вами пограти. Ви згодні? Ось ми зараз і подивимося, хто з вас зможе правильно намалювати геометричні намиста.

 

Дидактична гра «Намисто»

Діти продовжують  малювати логічний ланцюжок з геометричних фігур.

Дидактична гра «На що

 схожа геометрична фігура»

 

Діти підбирають до геометричних фігур картки з предметами схожої форми.

 

Дидактична гра «Чудо -  килим»

Діти розкладають геометричні фігури за відповідним кольором і порівнюють фігури за величиною.

Ось третій будиночок. У цьому будиночку живуть Логічні задачки. Найулюбленіші, пустотливі. Їх завдання найскладніші. Вони зараз спробують вас заплутати, будьте особливо уважні.

 

Дидактична гра «Знайди зайвий предмет»

Діти повинні знайди зайвий предмет із запропонованих.

 

Дидактична вправа «Задачки»

Чотири гусеня і двоє каченят

В озері плавають, голосно кричать.

А ну, порахуй мерщій,

Скільки всього в воді малюків?

(Шість)

Сім веселих поросят

У коритця в ряд стоять.

Два пішли в ліжко лягати -

Скільки свинок у коритця?

(П'ять)

З неба зірочка впала,

В гості до дітей забігла.

Три кричать услід за нею:

«Не забудь своїх друзів!»

Скільки яскравих зірок пропало,

З неба зоряного впало?

(Чотири)

П'ять квіточок у Наташі

І ще два дав їй Саша.

Хто тут зможе порахувати,

Скільки буде два і п'ять?

(Сім)

Привела гуска-матір

Шість дітей на луг гуляти.

Всі гусенята, як клубочки:

Три синка, а скільки дочок?

(Три)

А нам пора повертатися в дитячий садок.

Я запрошую всіх на килим - літак, щоб здійснити переліт в наш дитячий сад.

Звучить чарівна мелодія, під яку діти, сидячи на килимі, потрапляють в дитячий сад.

Сьогодні ми з вами здійснили захоплюючу подорож до Королівства Математики. Вам сподобалася подорож?

А зараз я вам пропоную оцінити свою роботу. Той, хто вважає, що повністю впорався із завданнями - нехай візьме по зірочці, а хто вважає, що не все у нього сьогодні виходило - той нехай візьме прапорець. Діти роблять свій вибір.

 

 

ЗАНЯТТЯ З МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ

 

«Чарівне містечко»

 

Мета:  закріпити знання дітей про слово (поділ на склади, робити звуковий аналіз слова та складати слово із звуків), робити модель речення, складати речення з окремих слів; закріпити знання про звуки (голосний, приголосний, твердий, м’який), наголос( визначати наголошений склад, вплив наголосу на значення слова). Вчити дітей робити певні висновки, застосовувати свої знання в нестандартних завданнях. Виховувати дружелюбність.

Матеріал.

Демонстраційний: звукові фішки, кольорові будиночки з віконечками (по кількості складів), «поїзд» – модель речення, картинки-назви слів, малюнки сонця, хмаринок, дерев, метелика.

Роздатковий: модель речення, квіти (картинки), кольорові фішки, звукові фішки.

Хід заняття

Вихователь. Діти, давайте пограємо в гру «Знайомство».

(Вихователь називає певний звук, а діти, чиє ім’я починається на цей звук, встають і називають своє ім’я. Гра проводиться 1-2хв.).

Вихователь. Сьогодні разом з вами ми створимо чарівне місто, у якому будуть жити не люди, а слова, звуки, речення. І звичайно, як у кожному місті, і в цьому, є будинки веселі, кольорові.

  • червоний –з одним віконечком,
  • зелений –з двома віконечками,
  • синій – з трьома віконечками,

Вихователь. В цих будиночках живуть слова. У них різна кількість віконечок, слова бувають довгі і короткі, тому що у них різна кількість складів.

   А) Завдання. Зараз я буду говорити слова, а ви покажете кольоровим кружечком в який будиночок ми поселимо слово (2 хв.).

      Б) Завдання. Поставити картинки – назви слів під будиночками, які будуть жити в першому, другому, третьому будинку.

Вихователь. Слова відрізняються один від одного не тільки за кількістю складів, а й за їх значенням. 

Є слова ввічливі, їх ще називають чарівними, є весел. Ось, наприклад, скажіть веселі слова, потім весняні.

Вихователь. Ви придумали такі гарні весняні слова, що мені захотілось, щоб до нашого Казкового міста завітала весна.

Дидактична вправа «Впіймай слово». Вихователь називає звуки, з яких діти складають слово. На дошці з’являються картинки – назви слів: «с» -«о» -«н» -«ц» -«е» – сонце; «х» -«м» -«а» -«р» -«к» -«и» – хмарки; «д» -«е» -«р» -«е» -«в» -«а» – дерева; «м» -«е» -«т» -«е» -«л» -«и» -«к» – метелик.

Утворюється сюжетна картина.

Фізкультхвилинка.

Добре те, що сонце світить.

(Піднімають руки).

Добре те, що вітер віє.

(Махають руками).

Добре те, що ось цей ліс.

(Присідають).

Разом з нами ріс і ріс.

(Поступово піднімаються).

Добре гратись у дворі.

(Стрибають).

Добре нашій дітворі.

(Сідають на місця).

Вихователь. Слова вирішили відправитись у подорож на поїзді (виставляється зображення поїзда з вагончиками).

Але поїзд відправиться у подорож тільки тоді, коли ви утворите з слів речення (діти утворюють зі слів речення, потім визначають місце кожного слова).

Вихователь.  У вас на столах теж є свої фішки, ви зможете скласти схему речення. Але спочатку придумаємо речення про весну.

«Прийшла весна» (1 дитина працює у дошки, всі інші працюють з фішками за столами).

Вихователь.  В чарівному місті є слова дуже схожі. Я назву їх  в реченні, а ви знайдете їх і скажете чим вони відрізняються.

  • Ніяк нам не зайти у зáмок, бо на дверях висить замóк.
  • Ой, яка важка мукá – нести її велика му́ка.

( діти визначають, що слова відрізняються за наголосом і за значенням).

Вихователь. Так, діти, кожне слово має свій наголос і від його розташування в слові, слово може мати інше значення.

Вихователь. Ще у чарівному місті живуть такі дивні чоловічки. Спробуйте відгадати як їх звати:

  • Перший був веселий, любив голосно співати. Як його звати? (Голосний)
  • А другі два були брати, тільки одного з них звали Твердий, а іншого – М’який. (Приголосні)

Вони теж хочуть погратися з вами.

А) Вихователь показує фішку, діти називають відповідний звук;

Б) вихователь називає звук, діти показують відповідну фішку.  

Вихователь.

У вас є можливість зробити чарівне місто ще красивішим. Завдання таке: квітку посадити можна тоді, якщо правильно зробимо звуковий аналіз слова.

 

Діти роблять звуковий аналіз слова «МАК», магнітом прикладають квітку на дошці)

 

Вихователь. Діти, подивіться, яке вийшло в нас Чарівне Містечко. І все це завдяки тому, що ви добре виконували завдання.

 

 

ЗАНЯТТЯ З ВАЛЕОЛОГІЇ

 

«Квітка Здоров’я»

 

Завдання: показати дітям розмаїття і складність навколишнього світу, що сприймається на слух, око, смак; закріпити знання про орган слуху, зору, нюху; сприяти профілактиці й усуненню шкідливих звичок; формувати знання про збереження органів чуття; вчити дітей розуміти, що людина хворіє тоді, коли не береже своє здоров’я. Продовжувати формувати у дітей культурно-гігієнічні навички як важливий засіб зміцнення фізичного здоров’я. Розвивати емоційну сферу у малят. Створювати умови для позитивних емоцій дитини, гармонійного розвитку. Формувати здорові взаємини у колективі, виховувати в дітей свідомість того, що людина частина природи, встановлювати гармонійні взаємини з природою; виховувати почуття взаємодопомоги, дружби; розвивати мислення, мовлення, пам’ять, увагу.

Обладнання

Демонстраційне: скриня, лист, квітка Здоров’я, конверти із завданнями та пелюстками (5 шт.), тарілки 2 (скибки яблука, часника), предмети для гри «Корисне-шкідливе» - горіх, мед, лимон. Вірші, загадки, музичний супровід, шапочки–маски, «сонечко» (обруч із стрічками)

Роздатковий: картки із зображеннями органів чуття, подарунки (квіточки здоров’я), чашки для дихальної гімнастики, «шуршики» для танцю.

Попередня робота: вивчення віршів про органи чуття (ніс, рот, очі, вухо).

 

Хід заняття

Психогімнастика.

Вихователь тримає в руках «сонечко» (обруч із стрічками).

Вихователь.

Розпочався день цікаво,

Світить сонечко яскраво!

Заглядає у кімнату

- Що ви робите, малята?

Діти по черзі говорять:

Ми малюєм і співаєм!

Ліпимо, вірші читаєм!

Потім підемо гуляти!

Пообідаєм – і спати!

Після сну – фізичні вправи!

Потім підем на виставу!

Сонце каже: «Ой, які здоровенькі малюки!»

Вихователь.  Діти, знаєте, що я побачила сьогодні біля дверей дитячого садочка? Ось цю скриню. Цікаво хто її залишив? Давайте заглянемо що в ній в середині. Може її треба комусь повернути. (Під казкову музику відчиняється скриня і вихователь дістає квітку. Педагог розглядає квітку разом з дітьми.)

Вихователь. Якась та квітка дивна. Квіти завжди гарні бувають, яскраві. Цікаво, чому вона така, як ви гадаєте? Давайте заглянемо в скриню, можливо там є якесь пояснення. (Вихователь дістає лист).

Знайшла ще щось. Здається, це лист. Давайте я його зачитаю. «Добрий день, любі малята! Звертається до вас лікар Айболить. В країні Мультляндії сталося лихо: злий чаклун зачаклував всіх казкових героїв. Їм допоможе лише квітка Здоров’я. Розчаклувати цю квітку зможете тільки ви. І лише тоді, коли на квітці Здоров’я з’являться кольорові пелюстки, всі чари злого Чаклуна зникнуть. І в країні Мультляндії знову запанує радість, щастя та здоров’я. Сподіваюсь на вашу допомогу, ваш друг лікар Айболить».

Вихователь. Ось тепер ми з вами дізналися, чому ця квітка така дивна. Ну що ж, діти, допоможемо нашим казковим героям, врятуємо їх від злого чаклуна? В скрині є конверти, в яких сховані кольорові пелюстки. А дістати ми їх зможемо лише тоді, коли виконаємо завдання.

Пелюстка №1.

«Два брати, обидва Кіндрати.

Через гірку живуть, один одного не бачать?» (Очі).

Вихователь. Правильно, діти – це очі. Для чого нам потрібні очі?

Дитина:

Очі дитини прекрасні

Відверті, відкриті до світу

Про тяжке життя ще не знають

Яскраві, як сонячне літо.

Дидактична вправа «Покажи емоцію»

Вихователь пропонує за допомогою очей показати: радість, сум, подив, злість. Покажіть, будь-ласка, який у вас зараз настрій?

Вихователь. Ось бачите, дивлячись на ваші очі, я відразу можу визначити ваш настрій. Давайте пригадаємо правила збереження зору. 

Чого не можна робити:

 1. Не можна брудними руками терти очі.

  1. Не можна гратися гострими предметами.
  2. Не можна довго дивитися телевізор.

Вихователь. Так, дітки, для наших очей є спеціальні вправи, які зміцнюють зір.

(Діти виконують разом із вихователем вправи).

  1. В.П. – сидячи. Швидко покліпати очима.
  2. В.П. – сидячи. Подивитися вверх – вниз, вправо – вліво.
  3. В.П.- сидячи. Подивитися на долоньку і вдаль.

Вихователь. Якщо дотримуватися цих правил та вправ, очі будуть здоровими.

Ми можемо дістати пелюстку і замінити.

Пелюстка №2.

«Між двох вогників один горбочок?» (ніс).

Вихователь. Правильно, ніс. А для чого нам потрібен ніс? (Щоб дихати, нюхати).

Дитина:

Ось і ніс, неначе гори

Дві глибокі є нори.

Вітер в норах тих гуляє,

Кисень в нори заганяє.

Дидактична гра «Назви що це?»

Мета: закріпити вміння дітей впізнавати фрукти та овочі за запахом; розвивати спостережливість, увагу, відчуття.

На тарілках знаходяться скибка яблука, часник. Дитина із зав’язаними очима відгадує.

Дослід.

Вихователь пропонує дітям вдихнути повітря через ніс і видихнути на долоню. Що ви відчули? (Тепло). Чому? (В носі повітря зігрівається).

Вихователь.  Тепер ми можемо замінити ще одну пелюстку на квітці Здоров’я.

Пелюстка №3.

«Червоні двері в печері моїй,

Білі звірі сидять у дверей.

І м’ясо, і хліб – всю здобич мою

Я з радістю білим звірям віддаю».    (Рот, зуби).

Вихователь. Для чого нам служить рот? (Для того, щоб дихати, розмовляти, їсти). Що знаходиться в роті? (Язик, зуби).

Дитина:

Хто чистить зуби до сніданку

Той дуже мудро поступає!

Він чистить їх не тільки зранку,

А й вечором про ротик дбає.

А захотілось бутерброд,

То ж  миттю полоскати рот!

Весь день про зуби пам’ятай,

Своє здоров’я  зберігай!

Дидактична гра «Корисне – шкідливе».

Вихователь показує лимон, горіх, мед; пояснює, що ці продукти харчування корисні для організму, а діти розповідають чим ці продукти шкідливі для зубів.

 

Дихальна гімнастика

 

«Пити гаряче – шкідливо». (Вправи з чашками).

 

Вихователь. Я думаю, що якщо ви будете доглядати за своїми зубками, їсти корисні фрукти та овочі, то зубки у вас будуть білими, міцними та здоровими. Ось ми вже можемо замінити третю пелюсточку.

Пелюстка №4.

«Ми є два брати по боках голови,

Якби нас не було – людина не чула?»    (вуха)

Вихователь. Для чого нам потрібні вуха? (Щоб чути).

Дитина:

Щоби ти чудово слухав,

Пильнувати треба вуха.

Коли холодно, чи вітер,

Треба шапочку надіти.

Вуха треба також мити

Кожен вечір, кожен ранок,

А щоб їх не застудити

Витирати слід старанно.

Дидактична гра «Що почули?

Мета: продовжувати вчити прислухатися до різних звуків, виховувати спостережливість, увагу. Вихователь пропонує дітям назвати, що вони почули (аудіозапис «Звуки природи»: вітер, дощ, спів пташок).

Вихователь. Отже, як треба піклуватися про вуха:

– не можна слухати голосно музику, знаходитися в шумі.

– не можна гуляти у вітряну погоду без шапки.

– не можна, щоб у вухо потрапляли гострі та сторонні предмети.

Дидактична гра «Покажи карткою відповідний орган чуття».

Вихователь називає слова: гірко, гучно, кисле, тихо, темно, солодко, дзвінко, світло, га́ряче. Діти піднімають відповідні картки.

Фізкультхвилинка.

Вихователь називає слова: вітер, дощ, метелиця, хвилі на морі. А діти показують рухи відповідно до явищ природи.

Вихователь. Молодці, якщо ви так будете дбати про вуха то вони у вас будуть здоровими. Можемо замінити четверту пелюстку.

Пелюстка №5.

Замінити останню пелюстку ми зможемо тільки тоді, коли ви визначите, що корисно для здоров’я, а що шкідливо. (Діти відповідають)

Вихователь.  Молодці, тепер ви знаєте що є корисним для здоров’я, а що шкідливим. Ось ми можемо замінити останню, п’яту пелюстку. Подивіться,  якою гарною стала квітка Здоров’я.

(Стук у двері. Заходить лікар Айболить).

Лікар Айболить. Добрий день, любі друзі! Бачу, що ви справились із завданням злого чаклуна і квітка Здоров’я знову засяяла. Ви сьогодні зробили добру справу – допомогли своїм друзям, а разом з цим закріпили для себе, що здоров’я – це найбільше багатство. Ви вже знаєте, як треба про нього дбати. Бережіть своє здоров’я та здоров’я інших людей. А на знак подяки я подарую вам ось ці маленькі квіти Здоров’я, щоб ви про нього завжди пам’ятали. Діти отримують подарунки. Лікар Айболить був задоволений квіткою Здоров’я.           

(Діти виконують танок  здоров’я).

 

 

ЗАНЯТТЯ З ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ОТОЧУЮЧИМ

 

Інтегроване заняття

 «Це моя Україна, це моя Батьківщина»

 

     Програмний зміст: дати дітям знання про День незалежності нашої Батьківщини, ознайомити з картою України, вчити знаходити на ній столицю – Київ, рідне місто, село, Дніпро тощо.

     Пригадати державні символи України (Герб, Прапор, Гімн). Ознайомити з легендами про улюблені квіти українського народу. Вправляти у вмінні добирати прикметники до запропонованих слів, друкувати придумані слова на папері. Розвивати зв’язне мовлення, мислення, творчу уяву, пам'ять. Виховувати любов до рідної Батьківщини.

     Матеріал та обладнання:  вірші про Україну, карта України, плакат з державною символікою України, квіти з різними літерами у серединці – по одній на кожну дитину, площинні будиночки – по одному на кожну дитину.

     Матеріали та обладнання для аплікації: клейстер, пензлик, різнокольоровий папір, серветки, ножиці, великий аркуш паперу для наклеювання українського віночка.

 

Хід заняття

   Вихователь. Діти, які слова ви вважаєте найголовнішими у своєму житті?

   Діти. Мама, тато, Батьківщина, Україна, родина, рідна земля, сонце, щастя.

   Вихователь. А хто ж мені скаже, що таке Батьківщина? Так, це країна, в якій ти народився і живеш. Існують такі поняття: велика Батьківщина, мала батьківщина. Яка, на вашу думку, між ними відмінність? Так, велика Батьківщина – це країна, в якій ти народився і живеш, а мала – це твоє рідно місто, село, вулиця, дитячий садок, школа – все те, що оточує людину змалку, зігріває її своїм теплом на все життя. Саме тут зароджується любов до рідної країни.

     З чим часто порівнюють любов до Батьківщини? Так, з любов’ю до рідної матері. Як її ласкаво називають? (Ненькою, матінкою, матір’ю, Вітчизною).

      Батьківщина піклується про своїх громадян – Верховна Рада розробляє й приймає закони, які охороняють їхні права, Президент країни і Уряд гарантують їх виконання, впровадження в життя. Держава дбає про освіту і здоров’я дітей, допомагає літнім і хворим людям, турбується про інвалідів.

      То як же називається наша Держава? А як називається наш народ? Якою мовою ми розмовляємо? Як називається наше рідне село?

     Вихователь пропонує розглянути карту України.

Діти знаходять на ній столицю, головну річку Дніпро, моря, що омивають Україну.

 Вихователь вивішує плакат з державною символікою.

- Діти, уважно подивіться на цей плакат. Хто знає, що на ньому намальовано?

     Діти відповідають. Педагог підсумовує сказане: так, це наші державні символи: синьо-жовтий Прапор, Герб, що має вигляд тризуба.

- А яка ще святиня є в українського народу? Так, державний Гімн. Зараз ми послухаємо його в записі. Під час виконання Гімну всі встають.

Вихователь вмикає магнітофон і діти стоячи слухають Гімн «Ще не вмерла Україна».     

         Вихователь. Діти, ми з вами говорили про державні символи нашої країни. А які ви знаєте народні, національні символи, без яких неможливо уявити нашу гарну зелену Україну? От, наприклад, пригадайте улюблені рослини українського народу.

      Діти. Квіти: мак, волошки, чорнобривці, мальви, барвінок; дерева: тополя, верба, дуб.

      Вихователь. А яку ще рослину особливо люблять українці? Я зараз розкажу вам легенду про неї.

 

Легенда про калину

      Якось на нашу Україну напали вороги. І захотіли вони знищити весь український люд. Та знайшлася одна дуже хоробра дівчина. Звали її Килиною. Вона була дуже вродлива і, завдяки цьому, завела ворогів далеко-далеко в лісові хащі, і вороги заблукали. А там, де загинула дівчина, виріс кущ з червоненькими ягідками, який і назвали на ім’я рятівниці – калиною.

                                                                                                                           

(В. Скуратівський)

      Вихователь. А скажіть, діти, чим прикрашали себе на свята українські дівчата? Так, віночками. Віночок навіть є деталлю українського національного костюма.

Віночок (читає хтось з дітей)

 

- Де вроду барвисту,                      Я дума, відповідь

Віночку ти взяв?                          Знаєте ви,

- У сестриці- Веселки,                   Любі мої

У небі.                                           Малята:

- А звідки та сила,                          Лиш матінка мила

  Що зцілює нас,                             І рідна земля

  Від кого вона                                Ту силу нам можуть

  У тебе?                                          Дати.

     Вихователь. Хто скаже? Чи знаєте ви, яке свято відзначає український народ у серпні? Так, день незалежності України. Це, можна сказати, день народження нашої молодої держави. А хто знає, скільки ж їй виповнюється років? Запам’ятайте, 25 років. 24 серпня 1991 року здійснилася віковічна мрія українського народу – Верховна Рада проголосила Україну незалежною державою. Усі ми любимо її. От як гарно сказав про нашу рідну країну поет Ігор Січовик:

 

Україна

Красивий, щедрий рідний край,

І мова наша – солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Наш край, що зветься Україна.

      От ми й подаруємо гарний вінок любій іменинниці – рідній Батьківщині. (в наш Український куточок).

    Вихователь. А зараз давайте створимо нове місто в Україні – місто Надії. (Діти наклеюють свої будиночки на великий аркуш паперу).

     Це місто буде чудовим, якщо  над ним засяє сонечко, літатимуть пташки, кружлятимуть метелики над квітами .

        Діти вирізують і наклеюють поміж будинками сонечко, птахів, квіти, травичку, щоб місто ожило.

 Вихователь.

 

У нашій Україні

З’явилося  місто нове!

Дитяче веселе,

Дзвінке й гамірне.

 

А на закінчення послухаємо ось цей вірш Петра Осадчука:

 

З тобою

Послухай, як струмок дзвенить,

Як гомонить ліщина –

З тобою всюди, кожну мить

Говорить Україна.

Послухай, як трава росте,

Напоєна дощами,

І як веде розмову степ

З тобою колосками.

Послухай, як вода шумить –

Дніпро до моря лине. –

З тобою всюди, кожну мить

Говорить Україна.

 

       Тож побажаємо нашій Україні добра і процвітання і пообіцяємо завжди бути її вірними синами й доньками.